Alexander Zoltán - Skleněná harfa


Neobvyklé hudební vystoupení. Rarita zvládnutá pouze pěti lidmi na světě. Výběr hudby od J.S.Bacha přes Beatles, k Abba a led Zeppelin, hraný dotyky prstů přes okraje vodou naladěných sklenic.


Líbila se Vám moje show a chtěli byste mi i nyní přispět na vývoj a výrobu nových, neobvyklých hudebních nástrojů?
Chcete poznat kam až mohu ve své show zajít?
Toužíte žasnout na jaké předměty a v jakém množství lze ještě zahrát:
Pošlete mi prosím příspěvek na tento vývoj na můj účet 481449051/0100 nebo na Pay Pal:


Narozen v Praze, v České Republice, v 80.tých letech žil v Austrálii, kde postavil svůj hudební nástroj - Skleněnou harfu.

Alexander Zoltán - Glass harp

Sklenice jsou laděny přímo před diváky, kdy Alexander přejíždí prstem po okraji sklenice, kterou tímto rozezní a druhou rukou balonkem přilévá nebo vysává vodu, takže se sklenice dostane glizandem na přísluanou výaku tónu.Každá sklenice má funkci jednoho tónu, jako klávesy na varhanách.

Zvuk nástroje připomíná Panovu flétnu nebo varhany, nástroj má vestavěnou zasilovací aparaturu, téměř nepostřehnutelnou pro diváky.

Alexanderův repertoár se skládá od populárních Bachových, Beethovenových a Mozartových děl přes muzikálové melodie A.L. Webbera, až po rockové skladby z období Beatles a Led Zeppelin.

Pro dětské publikum hraje známé české a anglické písně. Do vánočních vystoupení zahrnuje i české a mezinárodní koledy.

Alexander nahrál 2 CD, byl viděn v australské, japonské, české, německé, polské a holandské televizi, hrál na festivalech v Evropě, Austrálii, USA a Kanadě a také v Sydney Opera House a ve velkém divadle v Calgary.

Svá vystoupení konferuje podle potřeby česky, anglicky, španělsky a německy.

Se svými 22 naladěnými sklenicemi pobaví všechny věkové skupiny i náročnějaí posluchače a o jeho vystoupení si lidé ještě dlouho povídají


Skleněná harfa byla poprvé sestrojena okolo roku 1730 v jižním Německu. V polovině 18. století se začala být populární v celé Evropě a stala se běžným hudebním nástrojem. Několik skladeb pro ni složil i W. A. Mozart. V roce 1762 v Londýně Benjamin Franklin Skleněnou harfu zmodernizoval do podoby propracovanějaí Skleněné harmoniky. Alexanderův nástroj je jediný na světě, který má zabudované el. zesílení.